Wiosenny rynek nieruchomosci – co musisz wiedziec

Real Estate

Zanim się zorientujesz, zawita wiosna, a wiosenny rynek nieruchomości na ogół przynosi falę nowych kupujących. Oznacza to również, że jest absolutnie niezbędne, abyś był przygotowany na wiosenny rynek nieruchomości. Jeżeli będziesz wyróżniał się na tle konkurencji, to sprzedasz dom szybciej i za wyższą cenę. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci przygotować się do wystawienia domu na sprzedaż.

Rozpocznij rozmowę z potencjalnymi agentami obrotu nieruchomości
Nie ma znaczenia, o jakiej porze roku zdecydujesz się sprzedać swój dom. Bardzo ważne jest jednak, aby sprzedając dom, przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną z agentem obrotu nieruchomościami. Porozmawiaj z kilkoma pośrednikami i dowiedz się, jak długo są agentami, czy są doświadczeni w sprzedaży tego typu domu, czy mają plan reklamy, czy używają profesjonalnego fotografa, jak będą ustawiane pokazy, gdzie można znaleźć oferty domów na sprzedaż danego agenta i czego można oczekiwać zatrudniając ją lub jego. Pozwoli ci to znaleźć agenta, który twoim zdaniem będzie najlepszą osobą do sprzedaży domu i który zrobi wszystko, aby sprzedaż odbyła się jak najszybciej. Pamiętaj również, ze wybierając najlepszego fachowca powinieneś słuchać jego rad, gdyż jego doświadczenie jest bezcenne.

Zdecyduj, jaki jest twój plan po sprzedaży
Jednym z wielkich błędów popełnianych przez sprzedawców jest to, że nie wiedzą, jaki jest ich plan, kiedy sprzedają swój dom. Czy planujesz po sprzedaży kupić inny dom? Czy możesz wprowadzić się tymczasowo do rodziny? Czy powinieneś coś wynająć, jeśli to konieczne? O tym rzeczach powinieneś pomyśleć, zanim wystawisz nieruchomość na sprzedaż. Warto również przedyskutować swoje możliwości finansowania z lokalnym pożyczkodawcą. Jeśli uda ci się uzyskać wstępne zatwierdzenie pożyczki na zakup domu bez zobowiązań, w razie potrzeby może dać ci to ogromną przewagę nad większością kupujących.

Rozważ inspekcję przed wystawieniem domu na rynek
Jednym z najczęstszych powodów zakłócenia sprzedaży domu są wyniki inspekcji. Większość kupujących decyduje się na uzależnienie swojej oferty od akceptowalnego stanu domu. Niektórzy kupujący mogą się przerazić negatywnym wynikiem inspekcji i całkowicie wycofać z kupna twojego domu. Takiej sytuacji można łatwo uniknąć zamawiając inspekcję domu przez uprawnionego inspektora przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż. Postaranie się o wstępną inspekcję może być jedną z najważniejszych rzeczy do zrobienia, bo pozwoli ci usunąć lub naprawić potencjalne problemy jeszcze przed wystawieniem domu na sprzedaż.

Poznaj swój lokalny rynek
Każda okolica i każdy rynek nieruchomości jest inny. Dlatego ważne jest, abyś naprawdę zrozumiał swój lokalny rynek nieruchomości. Najlepszym sposobem poznania go jest zatrudnienie agenta obrotu nieruchomościami. Agent powinien być w stanie przedstawić ci obecną, przeszłą i przewidywaną sytuację na rynku, a także doradzić, kiedy powinieneś wystawić dom na sprzedaż oraz co zrobić, aby najlepiej się prezentował w oczach potencjalnych kupujących.

Wyczyść, wyrzuć i zorganizuj
Kiedy sprzedajesz dom, ważne jest, abyś przede wszystkim uporządkował go i posprzątał. Świetnym sposobem na osiągnięcie tego jest pakowanie. Może to wydawać się dziwne, wiedząc, że jeszcze nie wystawiłeś swojego domu na sprzedaż, ale i tak będziesz musiał się spakować, więc dlaczego nie zrobić tego teraz! Oczyść szafy i spakuj wszystko, czego nie potrzebujesz. To niewiarygodne, o ile lepiej twój dom lepiej będzie się prezentować i o ile szybciej się sprzeda, jeśli jest uporządkowany i zadbany. Rzeczy, których już nie potrzebujesz, jak ubrania, meble i inne rzeczy codziennego użytku, przeznacz na cele charytatywne. Wyrzuć bezużyteczne przedmioty, wytrzyj kurze, umyj okna i upewnij się, żeby dom pachniał świeżością. Zapach papierosów lub zwierząt jest jednym z najbardziej odstraszających dla każdego kupującego.

Wiosenny rynek nieruchomości to świetny czas na sprzedaż domu. Bądź proaktywny i postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś, gdy twój dom sprzeda się szybko i za wyższą cenę!

Mariusz Misiewicz jest licencjonowanym agentem z HomeSmart Connect w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.

http://dziennikzwiazkowy.com/nieruchomosci/wiosenny-rynek-nieruchomosci-co-musisz-wiedziec/

Mariusz „Mario” Misiewicz

HomeSmart Connect

tel: (773) 412-0517

e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com

on line: www.MisiewiczRealEstate.com

 

SEO: Polski Agent Nieruchomosci w Chicago, Polski Posrednik Nieruchomosci w Chicago  Polskojezyczny Agent, Polski, Polish, Kupno, Buy, Sprzedaz, Sell, Agent, Broker, Home, House, Condominium, Townhouse, Townhome: Harwood Heights, Norridge, Schiller Park, River Grove, Franklin Park, Wood Dale, Itasca, Elmwood Park, Park Ridge, Des Plaines, Niles, Glenview, Addison, Arlington Heights, Algonquin, Alsip, Antioch, Aurora, Bannockburn, Barrington, Barrington Hills, Bartlett, Belvidere, Bensenville, Berwyn, Bloomingdale, Bolingbrook, Buffalo Grove, Bridgeview, Burbank, Burr Ridge, Carol Stream, Carpentersville, Cary, Cicero, Crystal Lake, Deerfield, Deer Park, Des Plaines, Downers Grove, Dundee, Edgebrook, Elgin, Elk Grove Village, Elmhurst, Elmwood Park, Evanston, Fox Lake, Geneva, Genoa, Glencoe, Glendale Heights, Glenview, Grayslake, Great Lakes, Gurnee, Hainsville, Hampshire, Hanover Park, Harwood Heights, Hawthorn Woods, Highland Park, Hinsdale, Hoffman Estates, Huntley, Ingleside, Inverness, Island Lake, Itasca, Ivanhoe, Joliet, Kenilworth, Kildeer, La Grange, Lake Bluff, Lake in the Hills, Lake Forest, Lake Villa, Lakeview, Lake Zurich, Lemont, Libertyville, Lisle, Lincolnshire, Lindenhurst, Lombard, Long Grove, Marengo, McHenry, Melrose Park, Morton Grove, Mount Prospect, Mundelein, Niles, Naperville, Northbrook, Northfield, North Center, North Chicago, Northlake, Norwood Park, Northshore, O’Hare, Oak Brook, Oak Lawn, Oak Park, Orland Park, Palatine, Park Ridge, Plainfield, Prairie View, Portage Park, Prospect Heights, Richmond, River Grove, Riverwooods, Rockford, Rolling Meadows, Rockford, Roselle, Round Lake, Schaumburg, Skokie, Sleepy Hollow, South Barrington, South Elgin, Spring Grove, St. Charles, Stone Park, Streamwood, Sugar Grove, Summit, Sycamore, Tinley Park, Vernon Hills, Villa Park, Winnetka, Wadsworth, Wauconda, Waukegan, Wayne, Westchester, Wheaton, Wheeling, Willowbrook, Wilmette, Winthrop Harbor, Wonder Lake, Woodridge, Woodstock, Zion, Illinois, IL