Przygotowanie do zakupu domu w 2021 roku

Blog Post Image
Real Estate

Jeśli chcesz przygotować się do zakupu domu kilka miesięcy wcześniej, ten plan ci w tym pomoże. Od finansów po logistykę, ważne jest, aby wszystko przemyśleć i usprawnić zakup domu w 2021 roku.

 

Przygotowanie do sfinansowania zakupu

Jedną z pierwszych rzeczy, o których warto pomyśleć, jest finansowanie zakupu domu. Porozmawiaj ze specjalistą od obrotu nieruchomościami i pożyczkodawca.

Porozmawiaj ze swoim pożyczkodawcą o procesie wstępnej akceptacji. Kiedy nadejdzie czas, aby zacząć poważnie szukać nowego domu, zechcesz uzyskać wstępne zatwierdzenie, aby móc pokazać sprzedającym, że poważnie podchodzisz do każdej oferty, którą możesz złożyć, i że zostałeś zatwierdzony do spłaty kredytu hipotecznego na dom.

W międzyczasie warto sprawdzić swoją zdolność kredytową i raport kredytowy, aby upewnić się, że nie ma w nim błędów. Jeśli Twój wynik jest mniej niż optymalny, zbadaj strategie poprawienia go w nadchodzących miesiącach.

Ponadto porozmawiaj ze swoim pożyczkodawcą o typach pożyczek hipotecznych na dom, na który się kwalifikujesz - między innymi pożyczki VA, FHA i konwencjonalne - oraz o zakresie zdolności kredytowej, którego będziesz potrzebować, aby uzyskać akceptację na jedną z nich.

 

Określenie przedziału cenowego

Współpracując z pożyczkodawcą, będziesz w stanie określić przedział cenowy, w którego obrębie będziesz szukał domu. Będzie to ważne, ponieważ pomoże ci zawęzić dzielnice, typy domów i rozmiary domów, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Pamiętaj, że tylko dlatego, że kwalifikujesz się do pożyczenia określonej kwoty, nie musisz robić zakupów z maksymalnym budżetem. Rozważ swój styl życia, inne długi, plany na przyszłość i potrzeby w zakresie dochodów do dyspozycji, określając siłę nabywczą domu.

 

Porównanie potencjalnych okolic

To dobry moment, aby zacząć przyglądać się okolicom, w których potencjalnie chciałbyś zamieszkać. Porozmawiaj ze swoim agentem nieruchomości, aby dowiedzieć się, więcej szczegółów na ich temat. Określ, czego szukasz, aby zawęzić wyszukiwanie.

Jeśli to możliwe, spędź trochę czasu w tych okolicach. Kupuj w sklepach, jedz w lokalnej restauracji i odwiedź pobliską atrakcję. Sprawdź sąsiedztwo, aby zobaczyć, czy wydają się dobrymi przyszłymi sąsiadami dla ciebie i twojej rodziny.

 

Porównanie potencjalnych stylów i funkcji domu

Poświęć trochę czasu na przeglądanie ofert, aby określić, które style i funkcje domu są dla ciebie najważniejsze. Stwórz listę życzeń i ustal priorytety za pomocą elementów niezbędnych, ważnych do posiadania i opcjonalnych. Określ, jak różne aktualizacje, ulepszenia i inne funkcje wpływają na cenę. Zastanów się, co możesz chcieć dodać lub zmienić po zakupie, a co chcesz zrobić, zanim się wprowadzisz.

 

Przygotowanie na wydatki towarzyszące

Kupno domu wiąże się z dużymi kosztami przed, w trakcie i po zakupie. Ważne jest, abyś miał o tym pojęcie z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że Twoje oszczędności są odpowiednie. Pamiętaj, że nie będziesz w stanie zaciągnąć dodatkowego zadłużenia, gdy kredyt hipoteczny jest objęty ubezpieczeniem, dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem kupna domu mieć na uwadze budżet.

Wydatki na zakup domu mogą obejmować dowolne lub wszystkie z poniższych elementów:

• Depozyt za zadatek: 1–5% ceny zakupu

• Zaliczka: Generalnie 3–20% ceny zakupu

• Koszty zamknięcia: zmienne (omów z agentem nieruchomości lub pożyczkodawcą)

• Koszty przeprowadzki: zmienne

• Nowe meble i elementy wystroju

• Potrzebne naprawy i ulepszenia

 

Planowanie nadchodzącej przeprowadzki

Gdy już ustalisz, dokąd się przeprowadzasz i do jakiego domu się wprowadzisz, musisz zacząć planować samą przeprowadzkę. Jeśli mieszkasz w wynajmowanym domu, skontaktuj się z właścicielem, aby ustalić, z jakim wyprzedzeniem będziesz musiał powiadomić go przed zakończeniem umowy najmu, a także jakie informacje należy zawrzeć w tym powiadomieniu. Warto również sprawdzić opcje wynajmu miesięczne, na wypadek, gdybyś nie był gotowy do zamknięcia aktualnej umowy najmu.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić pieniądze na nadchodzącą przeprowadzkę, musisz pamiętać, że budżet może się znacznie różnić w zależności od potrzebnych usług. Chociaż możesz być w stanie przeprowadzić samodzielną przeprowadzkę tylko za cenę wypożyczonej ciężarówki, profesjonalna przeprowadzka może kosztować tysiące dolarów. Cena ta może ulec dalszemu zwiększeniu w zależności od odległości przeprowadzki oraz usług takich jak pakowanie i rozpakowywanie.

 

Mariusz Misiewicz Polski Agent Broker Posrednik Nieruchomosci Mariusz Misiewicz Polski Agent Broker Posrednik Nieruchomosci

 

Mariusz „Mario” Misiewicz

HomeSmart Connect

cell: (773) 412-0517

e-mail: MisiewiczRealty@Gmail.com

on line: www.MisiewiczRealEstate.com

 

SEO: Polski Agent Nieruchomosci w Chicago, Polski Posrednik Nieruchomosci w Chicago  Polskojezyczny Agent, Polski, Polish, Kupno, Buy, Sprzedaz, Sell, Agent, Broker, Home, House, Condominium, Townhouse, Townhome: Harwood Heights, Norridge, Schiller Park, River Grove, Franklin Park, Wood Dale, Itasca, Elmwood Park, Park Ridge, Des Plaines, Niles, Glenview, Addison, Arlington Heights, Algonquin, Alsip, Antioch, Aurora, Bannockburn, Barrington, Barrington Hills, Bartlett, Belvidere, Bensenville, Berwyn, Bloomingdale, Bolingbrook, Buffalo Grove, Bridgeview, Burbank, Burr Ridge, Carol Stream, Carpentersville, Cary, Cicero, Crystal Lake, Deerfield, Deer Park, Des Plaines, Downers Grove, Dundee, Edgebrook, Elgin, Elk Grove Village, Elmhurst, Elmwood Park, Evanston, Fox Lake, Geneva, Genoa, Glencoe, Glendale Heights, Glenview, Grayslake, Great Lakes, Gurnee, Hainsville, Hampshire, Hanover Park, Harwood Heights, Hawthorn Woods, Highland Park, Hinsdale, Hoffman Estates, Huntley, Ingleside, Inverness, Island Lake, Itasca, Ivanhoe, Joliet, Kenilworth, Kildeer, La Grange, Lake Bluff, Lake in the Hills, Lake Forest, Lake Villa, Lakeview, Lake Zurich, Lemont, Libertyville, Lisle, Lincolnshire, Lindenhurst, Lombard, Long Grove, Marengo, McHenry, Melrose Park, Morton Grove, Mount Prospect, Mundelein, Niles, Naperville, Northbrook, Northfield, North Center, North Chicago, Northlake, Norwood Park, Northshore, O’Hare, Oak Brook, Oak Lawn, Oak Park, Orland Park, Palatine, Park Ridge, Plainfield, Prairie View, Portage Park, Prospect Heights, Richmond, River Grove, Riverwooods, Rockford, Rolling Meadows, Rockford, Roselle, Round Lake, Schaumburg, Skokie, Sleepy Hollow, South Barrington, South Elgin, Spring Grove, St. Charles, Stone Park, Streamwood, Sugar Grove, Summit, Sycamore, Tinley Park, Vernon Hills, Villa Park, Winnetka, Wadsworth, Wauconda, Waukegan, Wayne, Westchester, Wheaton, Wheeling, Willowbrook, Wilmette, Winthrop Harbor, Wonder Lake, Woodridge, Woodstock, Zion, Illinois, IL