Pomocy! Mój dom jeszcze sie nie sprzedal

Real Estate

Wystawiłeś swój dom na sprzedaż z wielkimi nadziejami. Lubisz go i jesteś pewny, że sprzeda się w rozsądnym czasie. Ale minęło kilka miesięcy od wystawienia, miałeś kilka osób zainteresowanych i kilka pokazów. Otrzymałeś kilka niskich ofert. Niezależnie od szczegółów, jedno jest jasne: dom jest nadal na sprzedaż.

Jeśli twój dom był na rynku przez sześć tygodni lub dłużej, i nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem, nadszedł czas, aby przyjrzeć się dlaczego. Oto kilka skutecznych wskazówek ułatwiających szybszą sprzedaż.

Depersonalizuj

Jeśli kupujący nie mogą sobie wyobrazić, że mieszkają w twoim domu, nie będą chcieli składać oferty. Aby dom okazał się atrakcyjny, spakuj wszystkie zdjęcia rodzinne, arcydzieła dziecięce i inne pamiątki. Pomaluj swoje ściany neutralnym kolorem, np. beżowym, kremowym lub białym. Usuń z oczu potencjalnych kupców wszelkie kontrowersyjne dzieła sztuki. Depersonalizuj i staraj się, aby dom wyglądał jak dom modelowy.

Uporządkuj

Kupujący lubią widzieć czyste, szeroko otwarte przestrzenie mieszkalne. Jeśli masz widoczny bałagan lub zagracony dom, wysyłasz wiadomość do nabywcy, że może nie ma w nim wystarczająco miejsca na jego rzeczy. Zamiast tego, kup pudełka i zacznij pakować. Możesz nie mieć jeszcze kontraktu, ale jeśli spakujesz lub pozbędziesz się niepotrzebnych rzeczy, sprawisz, że pokoje będą większe i stworzysz wrażenie, że jest mnóstwo miejsca.

Usuń ślady zwierząt

Kochamy naszych czworonożnych przyjaciół, ale ich miski, a nawet włosy na dywanie mogą odstraszyć kupujących, którzy nie lubią zwierząt. Jeśli wiesz, że ktoś przychodzi zobaczyć dom, chowaj naczynia do jedzenia, przestaw klatkę do garażu lub na zewnątrz i upewnij się, że usuniesz wszelkie oznaki sierści.

Odśwież przestrzeń

Zapach jest pierwszą rzeczą, jaką potencjalni nabywcy „zauważają”, gdy wchodzą do domu. Wyczyść dom, aby pozbyć się niepotrzebnych zapachów. Jeśli pogoda sprzyja, otwórz okna, aby przewietrzyć dom. Kup kilka świeczek lub odświeżaczy powietrza i połóż w dyskretnych miejscach, żeby nie rzucały się w oczy. Najlepiej wybrać neutralny i naturalny zapach.

Nie zapomnij o otoczeniu domu

Ważne jest pierwsze wrażenie potencjalnego kupca. Umyj okna i upewnij się, że nie ma widocznych pajęczyny. Zetnij trawę, wytnij krzaki, zasadź świeże kwiaty i pomaluj okiennice. Możesz nawet zainstalować nową skrzynkę pocztową i zewnętrzne lampy.

Zastanów się nad niedrogim drobnym remontem

Nie każdy szuka domu do remontu. Poplamione dywany i mniej atrakcyjne farby mogą wyglądać jak rzeczy potrzebne do renowacji w oczach nabywcy. Mały remont może prowadzić do dużego wynagrodzenia. Zastanów się, czy wyprać dywan, czy ściany są neutralne, wymień uchwyty i osprzęt oraz inne dość niedrogie rzeczy.

Udekoruj jak ekspert

Zdezorganizowałeś, odgraciłeś, wyremontowałeś i ściąłeś trawę. Teraz nadszedł czas na dekoracje domu. Połóż nowe, starannie złożone ręczniki i świeczki w łazience. W kuchni należy umieścić ozdobną miseczkę wypełnioną jasnymi czerwonymi lub zielonymi jabłkami, cytrynami lub limonkami. Wypełnij szklany słoik ze świeżymi ciasteczkami i zostaw na kuchennym blacie.

Zapytaj swojego agenta o cenę

Jeśli dom się nie sprzedał po zrobieniu wszystkiego, co doradzałem powyżej, nadszedł czas porozmawiać z agentem nieruchomości o dostosowaniu ceny. Jeśli dom jest wyceniony w sposób konkurencyjny, nabywcy będą czuć się tak, jakby zyskiwali wiele. Zmniejszenie kwoty o 5 tys. lub 10 tys. może być konieczne, aby zmotywować właściwego kupca.

Ułatw dostęp do domu

Jeśli ograniczysz pokazy domu, na pewno nie będziesz w stanie sprzedawać go tak szybko, jak byś chciał. Jeśli będziesz współpracował z potencjalnymi kupcami w zakresie udostępnienia swojej nieruchomości na wizyty kupców, z pewnością znajdzie się ten właściwy.

 

 

Mariusz Misiewicz jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.

 

Mariusz „Mario” Misiewicz


Coldwell Banker Residential Brokerage


tel. (773) 412-0517


e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com


www.MisiewiczRealEstate.com

http://dziennikzwiazkowy.com/nieruchomosci/pomocy-moj-dom-sie-jeszcze-nie-sprzedal/

Polski Agent Nieruchomosci w Chicago, Polski Posrednik Nieruchomosci w Chicago  Polskojezyczny Agent, Polski, Polish, Kupno, Buy, Sprzedaz, Sell, Agent, Broker, Home, House, Condominium, Townhouse, Townhome: Harwood Heights, Norridge, Schiller Park, River Grove, Franklin Park, Wood Dale, Itasca, Elmwood Park, Park Ridge, Des Plaines, Niles, Glenview, Addison, Arlington Heights, Algonquin, Alsip, Antioch, Aurora, Bannockburn, Barrington, Bartlett, Belvidere, Bensenville, Berwyn, Bloomingdale, Bolingbrook, Buffalo Grove, Bridgeview, Burbank, Burr Ridge, Carol Stream, Carpentersville, Cary, Cicero, Crystal Lake, Deerfield, Deer Park, Des Plaines, Downers Grove, Dundee, Edgebrook, Elgin, Elk Grove Village, Elmhurst, Elmwood Park, Evanston, Fox Lake, Geneva, Genoa, Glencoe, Glendale Heights, Glenview, Grayslake, Great Lakes, Gurnee, Hainsville, Hampshire, Hanover Park, Harwood Heights, Hawthorn Woods, Highland Park, Hinsdale, Hoffman Estates, Huntley, Ingleside, Inverness, Island Lake, Itasca, Ivanhoe, Joliet, Kenilworth, Kildeer, La Grange, Lake Bluff, Lake in the Hills, Lake Forest, Lake Villa, Lakeview, Lake Zurich, Lemont, Libertyville, Lisle, Lincolnshire, Lindenhurst, Lombard, Long Grove, Marengo, McHenry, Melrose Park, Morton Grove, Mount Prospect, Mundelein, Niles, Naperville, Northbrook, Northfield, North Center, North Chicago, Northlake, Norwood Park, Northshore, O’Hare, Oak Brook, Oak Lawn, Oak Park, Orland Park, Palatine, Park Ridge, Plainfield, Prairie View, Portage Park, Prospect Heights, Richmond, River Grove, Riverwooods, Rockford, Rolling Meadows, Rockford, Roselle, Round Lake, Schaumburg, Skokie, Sleepy Hollow, South Barrington, South Elgin, Spring Grove, St. Charles, Stone Park, Streamwood, Sugar Grove, Summit, Sycamore, Tinley Park, Vernon Hills, Villa Park, Winnetka, Wadsworth, Wauconda, Waukegan, Wayne, Westchester, Wheaton, Wheeling, Willowbrook, Wilmette, Winthrop Harbor, Wonder Lake, Woodridge, Woodstock, Zion, Illinois, IL.