Nie mozesz splacic kredytu z powodu COVID-19?

Real Estate

Nie możesz spłacić kredytu hipotecznego z powodu COVID-19?

COVID-19 powoduje więcej niż chorobe lub śmierć; powoduje też, że miliony ludzi w Ameryce - zwłaszcza właścicieli małych firm i ich pracowników, traci dochód z powodu zamykania restauracji, barów, sklepów i innych miejsc pracy. Szkoły w większości tez są zamknięte, wiele osób jest zmuszonych do wzięcia urlopu, ponieważ nie mają opieki nad dziećmi i nie mogą wykonywać swojej pracy przez komputer.

Jeśli twój dochód został ograniczony lub na razie całkowicie zniknął, wtedy zaleganie z hipoteką jest bardzo realnym i dużym ryzykiem. Na szczęście możesz mieć kilka opcji ulgi, które nie skutkują zniszczeniem zdolności kredytowej lub jej utrata.

Co, jeśli nie mogę spłacić kredytu hipotecznego lub linii kapitału własnego?

Oto co należy zrobić.

Sięgnij po pomoc
Opóźnienie w splatach kredytu hipotecznego może zaszkodzić ocenie twojej zdolności kredytowej, a to nie jest najlepszą rzeczą, która może przydarzyć się tobie w czasie kryzysu finansowego, ponieważ im niższa jest ta ocena, tym mniej prawdopodobne jest, że uzyskasz zgodę na pożyczenie pieniędzy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ponadto, jeśli staniesz się zbyt zaległy z hipoteką, ogólnie istnieje ryzyko utraty nieruchomości. Ale jeśli natychmiast zwrócisz się do swojego pożyczkodawcy i poprosisz o złagodzenie kary, nie powinno się to zdarzyć.

Na szczęście wielu kredytodawców hipotecznych rozumie nieoczekiwane okoliczności, w których znalazła się duża liczba pożyczkobiorców, i są gotowi pomóc. Wiele banków pozwala pożyczkobiorcom odroczyć spłatę kredytu hipotecznego na kilka miesięcy w czasie kryzysu i chociaż odsetki od tych pożyczek mogą narastać w tym czasie, płatności te nie będą uważane za zaległe. Oznacza to, że nie zostaną one zgłoszone do głównych biur kredytowych.

Ponadto w połowie marca, Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD, Department of Housing and Urban Development), Fannie Mae i Freddie Mac ogłosili, że wstrzymują procesowanie przejęć nieruchomości co najmniej na 60 dni, co oznacza, że nawet jeśli pożyczkodawca nie chce dać ci ulgi przez ta sytuacje, nie znaczy ze od razu stracisz dom (należy też pamiętać, że ten proces nie następuje z dnia na dzień, a pojedyncza spóźniona spłata kredytu hipotecznego i tak nie spowoduje automatycznego zabrania domu).

Jeśli zamierzasz poprosić kredytodawcę hipotecznego o pomoc, przygotuj się na przedstawienie dowodu swojej sytuacji finansowej. Jednocześnie upewnij się, że rozumiesz, jak dużą ulgę dostaniesz i kiedy będziesz musiał ja spłacić.

Czasy, w których się znaleźliśmy, są w trudne, ale powinieneś wiedzieć, że duża liczba pożyczkodawców, firm obsługujących karty kredytowe i dostawców usług użyteczności publicznej robi wszystko, aby pomoc ludziom bezpośrednio dotkniętym przez ten kryzys. Jeśli nie będziesz w stanie spłacić nie tylko kredytu hipotecznego, ale rachunków w nadchodzących tygodniach zadzwoń do swoich kredytodawców i zobacz czy możesz uzyskać jakieś krótkoterminowe ulgi. Przede wszystkim postaraj się sam obciąć niepotrzebne wydatki, np: telewizje kablowa, różne prenumeraty, ogranicz zakupy do tych naprawdę niezbędnych – to wszystko pomoże przetrwać ci ten trudny okres.

Bądź ostrożny
Trwający kryzys spowodowany przez korona wirus sprawia, że wielu ludzi zmaga się z redukcją miejsc pracy i zwolnieniami, zastanawiając się, jak zapłacą rachunki. Powoduje to strach, panikę i nieracjonalne podejście do sytuacji. To tez jest czas, kiedy złodzieje i oszuści wykorzystują ludzi.

Bądź ostrożny, “ufaj, ale sprawdzaj”, aby nikt cię nie naciągną i pamiętaj, że jeśli brzmi zbyt dobrze, aby mogło być wiarygodne, to jest duża możliwość, że to nie jest prawdziwe.

 

Mariusz Misiewicz jest licencjonowanym agentem z HomeSmart Connect w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.

Mariusz „Mario” Misiewicz

HomeSmart Connect

tel: (773) 412-0517

e-mail: MisiewiczRealty@Gmail.com

on line: www.MisiewiczRealEstate.com

 

SEO: Polski Agent Nieruchomosci w Chicago, Polski Posrednik Nieruchomosci w Chicago  Polskojezyczny Agent, Polski, Polish, Kupno, Buy, Sprzedaz, Sell, Agent, Broker, Home, House, Condominium, Townhouse, Townhome: Harwood Heights, Norridge, Schiller Park, River Grove, Franklin Park, Wood Dale, Itasca, Elmwood Park, Park Ridge, Des Plaines, Niles, Glenview, Addison, Arlington Heights, Algonquin, Alsip, Antioch, Aurora, Bannockburn, Barrington, Barrington Hills, Bartlett, Belvidere, Bensenville, Berwyn, Bloomingdale, Bolingbrook, Buffalo Grove, Bridgeview, Burbank, Burr Ridge, Carol Stream, Carpentersville, Cary, Cicero, Crystal Lake, Deerfield, Deer Park, Des Plaines, Downers Grove, Dundee, Edgebrook, Elgin, Elk Grove Village, Elmhurst, Elmwood Park, Evanston, Fox Lake, Geneva, Genoa, Glencoe, Glendale Heights, Glenview, Grayslake, Great Lakes, Gurnee, Hainsville, Hampshire, Hanover Park, Harwood Heights, Hawthorn Woods, Highland Park, Hinsdale, Hoffman Estates, Huntley, Ingleside, Inverness, Island Lake, Itasca, Ivanhoe, Joliet, Kenilworth, Kildeer, La Grange, Lake Bluff, Lake in the Hills, Lake Forest, Lake Villa, Lakeview, Lake Zurich, Lemont, Libertyville, Lisle, Lincolnshire, Lindenhurst, Lombard, Long Grove, Marengo, McHenry, Melrose Park, Morton Grove, Mount Prospect, Mundelein, Niles, Naperville, Northbrook, Northfield, North Center, North Chicago, Northlake, Norwood Park, Northshore, O’Hare, Oak Brook, Oak Lawn, Oak Park, Orland Park, Palatine, Park Ridge, Plainfield, Prairie View, Portage Park, Prospect Heights, Richmond, River Grove, Riverwooods, Rockford, Rolling Meadows, Rockford, Roselle, Round Lake, Schaumburg, Skokie, Sleepy Hollow, South Barrington, South Elgin, Spring Grove, St. Charles, Stone Park, Streamwood, Sugar Grove, Summit, Sycamore, Tinley Park, Vernon Hills, Villa Park, Winnetka, Wadsworth, Wauconda, Waukegan, Wayne, Westchester, Wheaton, Wheeling, Willowbrook, Wilmette, Winthrop Harbor, Wonder Lake, Woodridge, Woodstock, Zion, Illinois, IL