Jak zyc prawie normalnie, gdy dom jest wystawiony

Selling

Jak żyć prawie normalnie, gdy dom jest wystawiony na sprzedaż.

Sprzedajesz dom? Częste pokazy mogą być prawdziwym kłopotem. Warto zrobić wszystko, aby się do nich przyzwyczaić. Kilka wskazówek i odpowiednie przygotowanie pomogą utrzymać dom w takim stanie, że będzie gotowy do pokazania go potencjalnym nabywcom praktycznie w każdej chwili.

1. Kup świeże kwiaty i przysmaki. Bukiet kwiatów, miska świeżych owoców, ładnie pachnące mydło – właśnie te rzeczy sprawiają, że dom robi dobre wrażenie na potencjalnych kupcach. Ponadto takie drobnostki sprawiają, że na co dzień również nam żyje się lepiej.

2. Zrób listę. W pośpiechu łatwo zapomnieć o wielu rzeczach. Zanim wyjdziesz za drzwi i zanim pośrednicy pokażą twój dom, taka lista kontrolna pomoże ci upewnić się, że dom jest odpowiednio przygotowany na wizytę kupców. Pamiętaj, nie zawsze będziesz ostatnią osobą, która wyjeżdża z domu przed pokazem, więc ważne, aby wszyscy domownicy wiedzieli, co robić. Przykładowa lista może wyglądać następująco:

– naczynia umyte i odstawione
– blat kuchenny i stół wytarte
– brudne ubrania w koszu do prania
– zlew i lustro czyste, sedes zamknięty
– włosy usunięte z prysznica
– zabawki schowane
– stół i stolik wytarty i czysty
– w wejściu nie ma butów i kurtek
– otwarte okna

3. Zaściel łóżko, gdy tylko wstaniesz. Jeśli nie masz nawyku ścielenia swojego łóżka każdego ranka, powinieneś zacząć już teraz. Wówczas nie będziesz się musiał martwić w sytuacji, gdy agent zadzwoni, by ustawić pokaz w ostatniej chwili. Jeśli masz dzieci, upewnij się, że ich łóżka również są rano posłane.

4. Schowaj pranie. Otwarty kosz wypełniony brudną bielizną to ostatni widok, jaki chcą zobaczyć potencjalni kupujący w twojej sypialni. Szczelnie zamknięta przykrywka na kosz jest w takiej sytuacji niezbędna.

5. Skorzystaj z szuflady szafki nocnej. Po pościeleniu łóżka upewnij się, że na stoliku nocnym nie pozostaną żadne książki, magazyny, krem do rąk i biżuteria. Wszystkie te rzeczy powinny trafić do szuflady. Jeśli szafka nocna nie ma szuflad, trzymaj przykryte pudełko pod łóżkiem i tam przechowuj swoje rzeczy, kiedy wychodzisz na cały dzień.

6. Posprzątaj pokoje dziecięce. Jeśli wydaje się to zbyt trudne lub trwa zbyt długo, moja rada to spakować większość zabawek do pudełek lub pojemników i położyć je w szafie, pozostawiając tylko te, które są używane w danej chwili. W ten sposób porządkowanie dziecięcego pokoju nie zajmie więcej niż około 10 minut.

7. Zaopatrz się w jednorazowe ściereczki czyszczące w łazience. Gdy sprzedajesz dom, łazienka musi lśnić. Niezwykle pomocne są jednorazowe chusteczki czyszczące i dezynfekujące, którymi wycieramy umywalkę i toalety. Wtedy można po prostu wyrzucić ściereczkę do kosza na śmieci i wyjść.

8. Trzymaj zapasowy stos świeżych ręczników pod ręką. Skromnie złożony stos puszystych białych ręczników może sprawić, że łazienka od razu stanie się świeższa i czystsza. Sprzedając dom, trzymaj kilka nowych białych ręczników w szafce i wystawiaj je przed pokazami. Choć brzmi to wybrednie, jest na pewno mniej stresujące, niż próba utrzymania ręczników w świeżości cały czas.

http://dziennikzwiazkowy.com/nieruchomosci/jak-zyc-prawie-normalnie-gdy-dom-jest-wystawiony-na-sprzedaz/

 

Mariusz Misiewicz jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.

 

Mariusz “Mario” Misiewicz


Coldwell Banker Residential Brokerage


tel. (773) 412-0517


e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com


www.MisiewiczRealEstate.com