Jak sprzedac dom mimo ostrej konkurencji

Real Estate

Jak sprzedać dom mimo ostrej konkurencji

Co trzeba zrobić, aby sprzedać dom na konkurencyjnym rynku? Czy powinienem odświeżyć kolor ścian, albo zrobić remont kuchni lub łazienki? A może obniżyć cenę lub zaoferować jakąś zachętę? Od zmian kosmetycznych po strategiczne, inteligentni sprzedawcy mogą skorzystać z kilku prostych wskazówek, aby jak najlepiej przedstawić dom na konkurencyjnym rynku. Oto pięć sugestii, aby upewnić się, że twój dom będzie sprzedany.

Cena jest najważniejsza
Kiedy przygotowujesz się do wystawienia domu na rynek, ustalenie właściwej ceny jest najważniejszym elementem w procesie sprzedaży domu. Po starannym wyborze agenta trzeba podjąć trudną decyzję, za ile wystawić na rynek nasz dom. Upewnij się, że rozumiesz, w jaki sposób agent uzasadnia swoją opinię. Wpływają na nią ceny z poprzednich sprzedaży domów w tej okolicy i ceny obecnych domów na rynku. Jeśli to konieczne, wybierz się ze swoim agentem i obejrzyj kilka domów na rynku w twojej okolicy. Zapewni to wiedzę z pierwszej ręki na temat domów, które są dostępne w twojej okolicy.

Dostosuj się do swojej widowni
Skonsultuj się ze swoim agentem, aby ustalić, jak uatrakcyjnić i wyróżnić swój dom. Jednym ze sposobów na przyciągnięcie potencjalnych kupców jest zaoferowanie czegoś ekstra przy zakupie twojego domu. Sprzedawcy mogą oferować na przykład pokrycie kosztów sfinalizowania transakcji (ang. closing) lub wykupienie gwarancji na dom. Gwarancja uświadomi potencjalnym nabywcom, że jeśli coś się zepsuje w ich nowym domu, to nie będą musieli się martwić wielkimi kosztami związanymi z naprawami.

Pierwsze wrażenie
Wszyscy mówią o atrakcyjności domu, ale pierwsze wrażenie jest naprawdę ważne. Pamiętaj, że twój agent jest zaufanym doradcą. Może doradzić na temat niezbędnych aktualizacji i konserwacji, które powinieneś zrobić, aby przygotować dom na pokazy. Niektóre zmiany są dość łatwe, inne mogą być bardziej kosztowne. Na przykład drzwi wejściowe są szczególnie ważne. Drzwi są pierwszą rzeczą, która kupujący zauważy wchodząc do twojego domu. Potem prawdopodobnie zatrzyma się na chwilę, aby się rozejrzeć. Wczuj się w sytuację nabywcy, staraj się przewidzieć, jak się zachowa. Dlatego stań w drzwiach wejściowych i rozejrzyj się dookoła po domu, popatrz w każdy jego zakątek. Pajęczyny niezauważone od lat mogą być pierwszą rzeczą „witającą” potencjalnego nabywcę domu, a więc ważne jest, aby miejsce lśniło czystością, aby zrobić świetne pierwsze wrażenie.

Zdjęcia są ważne
Nie lekceważ potęgi wizualnej w reklamie domu. National Association of Realtors (NAR) odkryło, że ponad 90 procent kupców domu zaczyna poszukiwania w Internecie. Twój agent może mocno nalegać, aby dom był przygotowany do zdjęć, które można umieścić na stronach internetowych, w celu przyciągnięcia jak największej liczby ludzi. Miej pewność, że reprezentujący cię agent korzysta z usług profesjonalnego fotografa, bo różnica jakości zdjęć wykonanych amatorsko i przez profesjonalistę jest olbrzymia.

Pięć zmysłów
Aby wyróżnić się, twój agent może poprosić cię o małe i niedrogie ulepszenia w domu, takie jak posprzątanie, pomalowanie ścian i wprowadzenie drobnych poprawek na zewnątrz. Pamiętaj, że kupujący nie będą tylko oglądać, będą włączać krany i otwierać szafy, więc upewnij się, że szafy są czyste i uporządkowane. Jeśli chodzi o dobre samopoczucie ludzi oglądających twój dom, wielu agentów woli przyjemny zapach wypieków niż kwiatów czy odświeżaczy powietrza. Te ostatnie zwłaszcza mogą być przytłaczające. Dlatego robimy wszystko, aby umożliwić kupującemu wizualizację zamieszkania w twoim domu – aby poczuł się jak u siebie w domu.

 

http://dziennikzwiazkowy.com/nieruchomosci/jak-sprzedac/Mariusz Misiewicz jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.

 

Mariusz „Mario” Misiewicz


Coldwell Banker Residential Brokerage


tel. (773) 412-0517


e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com


www.MisiewiczRealEstate.com

SEO: Polski Agent Nieruchomosci w Chicago, Polski Posrednik Nieruchomosci w Chicago  Polskojezyczny Agent, Polski, Polish, Kupno, Buy, Sprzedaz, Sell, Agent, Broker, Home, House, Condominium, Townhouse, Townhome: Harwood Heights, Norridge, Schiller Park, River Grove, Franklin Park, Wood Dale, Itasca, Elmwood Park, Park Ridge, Des Plaines, Niles, Glenview, Addison, Arlington Heights, Algonquin, Alsip, Antioch, Aurora, Bannockburn, Barrington, Barrington Hills, Bartlett, Belvidere, Bensenville, Berwyn, Bloomingdale, Bolingbrook, Buffalo Grove, Bridgeview, Burbank, Burr Ridge, Carol Stream, Carpentersville, Cary, Cicero, Crystal Lake, Deerfield, Deer Park, Des Plaines, Downers Grove, Dundee, Edgebrook, Elgin, Elk Grove Village, Elmhurst, Elmwood Park, Evanston, Fox Lake, Geneva, Genoa, Glencoe, Glendale Heights, Glenview, Grayslake, Great Lakes, Gurnee, Hainsville, Hampshire, Hanover Park, Harwood Heights, Hawthorn Woods, Highland Park, Hinsdale, Hoffman Estates, Huntley, Ingleside, Inverness, Island Lake, Itasca, Ivanhoe, Joliet, Kenilworth, Kildeer, La Grange, Lake Bluff, Lake in the Hills, Lake Forest, Lake Villa, Lakeview, Lake Zurich, Lemont, Libertyville, Lisle, Lincolnshire, Lindenhurst, Lombard, Long Grove, Marengo, McHenry, Melrose Park, Morton Grove, Mount Prospect, Mundelein, Niles, Naperville, Northbrook, Northfield, North Center, North Chicago, Northlake, Norwood Park, Northshore, O’Hare, Oak Brook, Oak Lawn, Oak Park, Orland Park, Palatine, Park Ridge, Plainfield, Prairie View, Portage Park, Prospect Heights, Richmond, River Grove, Riverwooods, Rockford, Rolling Meadows, Rockford, Roselle, Round Lake, Schaumburg, Skokie, Sleepy Hollow, South Barrington, South Elgin, Spring Grove, St. Charles, Stone Park, Streamwood, Sugar Grove, Summit, Sycamore, Tinley Park, Vernon Hills, Villa Park, Winnetka, Wadsworth, Wauconda, Waukegan, Wayne, Westchester, Wheaton, Wheeling, Willowbrook, Wilmette, Winthrop Harbor, Wonder Lake, Woodridge, Woodstock, Zion, Illinois, IL