Gdybym wiedzial wczesniej…

Real Estate

Trzy rzeczy, które każdy kupujący powinien wiedzieć


Wciąż się zastanawiasz, czy może nadszedł już wreszcie czas, aby kupić dom. Oto trzy rzeczy, które powinien wiedzieć każdy kupujący, zanim jeszcze przystąpi do kupna. Mam nadzieję, że ta wiedza pozwoli tobie lub komuś ze znajomych zaoszczędzić czasu i problemów.

Nie płacisz prowizji dla agenta jako kupujący

Wielu kupujących po raz pierwszy zastanawia się: czy muszę zapłacić agentowi nieruchomości, kiedy kupuję dom? Dla wielu myśl o wydaniu dodatkowej gotówki, gdy robią już wszystko, aby zaoszczędzić na pierwszą wpłatę i inne koszty związane z kupnem, jest niedopuszczalna. Wielu jest więc zaskoczonych tym, że odpowiedź brzmi „nie”. Kupujący nie płaci swojemu agentowi, gdyż dostaje on część prowizji agenta sprzedającego, który jest opłacany przez właściciela domu.
Jedynym wyjątkiem jest kupno bezpośrednio od właściciela, czyli „For Sale By Owner” (FSBO). Porozmawiaj ze swoim agentem już na wstępie i wyjaśnij kwestie płatności i prowizji.

Skoncentruj się na miesięcznej spłacie, nie na całej sumie

Pierwszym krokiem, jaki powinna wykonać osoba myśląca o zakupie domu, jest zakwalifikowanie się na pożyczkę. Często popełnianym błędem jest skupianie się na maksymalnej wysokości pożyczki, zamiast na miesięcznej spłacie. Możesz uzyskać zatwierdzenie na zakup domu w wysokości 350 tys. dolarów, niekoniecznie możesz pozwolić sobie na tą sumę. Pomyśl o wysokości spłaty, na jaką cię stać. Współpracuj ze swoim doradcą, aby dowiedzieć się, w jaki sposób kwota zaliczki, kredyt, podatki, opłaty HOA i aktualny procent kredytu hipotecznego wpływają na miesięczną spłatę.

Podejmij decyzję i wykonaj pierwszy krok

Proces kupna domu jest długotrwały i ma wiele etapów: od bolesnego oszczędzania na pierwszą wpłatę i inne koszty związane z kupnem do znalezienia „idealnego” domu. Może się zdarzyć, że w pewnym momencie poczujesz się sfrustrowany – wiedz, że to naturalne. Podobnie, jak decyzja o dziecku – nigdy nie ma na nią naprawdę idealnego czasu. Możesz żałować, że nie masz więcej pieniędzy w banku, możesz chcieć, żeby dom miał większe podwórko lub nie jesteś pewny, w którym kierunku twoje życie zaprowadzi cię w ciągu najbliższych 5-10 lat. Moja rada: jeśli czujesz się komfortowo ze spłatami, lubisz lokalizację i dom, będziesz dumny, że podjąłeś tę decyzję. Zrób ten pierwszy krok i nie oglądaj się za siebie. Może to być jedna z najlepszych decyzji w twoim życiu.

Kupno domu powinno zacząć się od konsultacji z agentem, który służy bezcenną i fachową opinią na temat całego procesu. Agent, który może zapewnić obiektywną opinię przy kupnie pierwszego domu, jest twoim najlepszym sojusznikiem.

 

Mariusz Misiewicz jest licencjonowanym agentem z Coldwell Banker Residential Brokerage w Chicago. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu oferuje klientom usługi na wysokim poziomie, na jakie zasługują. Od 2006 r. pracuje nie tylko z kupującymi i sprzedającymi, ale także z firmami REO. Zdobywca wielu nagród branżowych, m.in. ERA Top Producer Award, Coldwell Banker Outstanding Performance Award oraz International Sterling Society Award.

 

Mariusz „Mario” Misiewicz

Coldwell Banker Residential Brokerage


tel. (773) 412-0517


e-mail: MisiewiczRealty@gmail.com

www.MisiewiczRealEstate.com

http://dziennikzwiazkowy.com/nieruchomosci/gdybym-wiedzial-wczesniej/

Polski Agent Nieruchomosci w Chicago, Polski Posrednik Nieruchomosci w Chicago  Polskojezyczny Agent, Polski, Polish, Kupno, Buy, Sprzedaz, Sell, Agent, Broker, Home, House, Condominium, Townhouse, Townhome: Harwood Heights, Norridge, Schiller Park, River Grove, Franklin Park, Wood Dale, Itasca, Elmwood Park, Park Ridge, Des Plaines, Niles, Glenview, Addison, Arlington Heights, Algonquin, Alsip, Antioch, Aurora, Bannockburn, Barrington, Bartlett, Belvidere, Bensenville, Berwyn, Bloomingdale, Bolingbrook, Buffalo Grove, Bridgeview, Burbank, Burr Ridge, Carol Stream, Carpentersville, Cary, Cicero, Crystal Lake, Deerfield, Deer Park, Des Plaines, Downers Grove, Dundee, Edgebrook, Elgin, Elk Grove Village, Elmhurst, Elmwood Park, Evanston, Fox Lake, Geneva, Genoa, Glencoe, Glendale Heights, Glenview, Grayslake, Great Lakes, Gurnee, Hainsville, Hampshire, Hanover Park, Harwood Heights, Hawthorn Woods, Highland Park, Hinsdale, Hoffman Estates, Huntley, Ingleside, Inverness, Island Lake, Itasca, Ivanhoe, Joliet, Kenilworth, Kildeer, La Grange, Lake Bluff, Lake in the Hills, Lake Forest, Lake Villa, Lakeview, Lake Zurich, Lemont, Libertyville, Lisle, Lincolnshire, Lindenhurst, Lombard, Long Grove, Marengo, McHenry, Melrose Park, Morton Grove, Mount Prospect, Mundelein, Niles, Naperville, Northbrook, Northfield, North Center, North Chicago, Northlake, Norwood Park, Northshore, O’Hare, Oak Brook, Oak Lawn, Oak Park, Orland Park, Palatine, Park Ridge, Plainfield, Prairie View, Portage Park, Prospect Heights, Richmond, River Grove, Riverwooods, Rockford, Rolling Meadows, Rockford, Roselle, Round Lake, Schaumburg, Skokie, Sleepy Hollow, South Barrington, South Elgin, Spring Grove, St. Charles, Stone Park, Streamwood, Sugar Grove, Summit, Sycamore, Tinley Park, Vernon Hills, Villa Park, Winnetka, Wadsworth, Wauconda, Waukegan, Wayne, Westchester, Wheaton, Wheeling, Willowbrook, Wilmette, Winthrop Harbor, Wonder Lake, Woodridge, Woodstock, Zion, Illinois, IL